RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

1   2   3   4   5
Ciekawostki - ludzie, zespoły

Przez Kanadę, przez Austrię z powrotem do Nowej Huty..
Rok 2022 - 20 lipiec  
       To długa droga w czasie i przestrzeni..
Muzeum w Nowej Hucie otrzymało prezent od Jurka Mondrzyka (Wiedeń), który był wcześniej własnością Ryśka Wilka (Ontario).
      Prezentem dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - filia w Nowej Hucie - był wzmacniacz, który nazywany był przez nas VOX'em demoludu prodkcji NRD, i we wczesnych latach 60' był najlepszym, dostępnym sprzętem dla muzyki gitarowej w Polsce.
      Na tym wzmacniaczu w Nowej Hucie grały zespoły: Czarne Koty, Ryszardy, Czarne Diamenty,
Ten model wzmacniacza dotarł do Zakładowego Domu Kultury w Nowej Hucie w 1963 roku wraz z organami IONIKA produkcji Vermona jako podarunek od siostrzanego wówczas miasta w NRD - Eisenhuttenstadt..
       Wzmacniacz był przez wiele lat eksploatowany jeszcze przez poźniejsze zespoły. W roku 1968 pojawił się w Nowej Hucie pierwszy sprzęt z zachodu, prawdziwy VOX, który był własnością Adasia Poręby z Ab Ovo, a wcześniej Antosia Krupy z zespołu Jazz Band Ball

20.07.2022 Kraków - okazjonalne spotkanie:
Od lewej: Ryszard Szczudłowski, Jerzy MondrzykSpotkania.. spotkania..
Rok 2012 - 10 październik 
       Po roku czasu znowu spotkanie przyjaciół / muzyków 60. Na spotkaniu: Jerzy Garncarczyk i Zbigniew Wąsowicz ( Grodzianie ) Józef Maj ( Rafy ) Ryszard Szczudłowski ( Ryszardy )
To Paulina zaśpiewała dla Mistrza "Diablo"
Rok 2011 - 30 listopad 
       Paulina Balicka-Caine to córka Zbigniewa Balickiego Blue Seven Group, Sekstet Krakowski... Wielki to zaszczyt i wyróżnienie załpiewała przed walką o mistrzostwo świata dla naszego Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka. To piękne wykonanie hymnu polskiego przez Paulinę zapewne nie bez wpływu było na wynik walki.. Wszyscy bardzo, bardzo się cieszymy !Zobacz to jeszcze raz na:
FAKT - 30.11.20211,   YouTube 1,   YouTube TV,   Inne


Jeszcze nas trochę zostało z tych lat 60..
Rok 2011 - 08 listopad 
       Niedługo już będzie płół wieku.. spotkanie po latach w kawiarni "Stylowa" - jej dni są policzone - w Nowej Hucie, muzykęw lat 60. Na spotkaniu: Jerzy Garncarczyk i Zbigniew Wąsowicz ( Grodzianie ) Józef Maj ( Rafy )
"Rozśpiewana Szkoła" - eliminacje 2010  i   spotkanie muzyków lat 60'
Rok 2010 - 29 listopad 
       W ramach projektu edukacyjnego "Rozśpiewana szkoła" w SP 82 na os. Kalinowym w Nowej Hucie odbył się kolejny koncert. W tym roku szkolnym 2010/2011 wybrano przeboje big-beatowe. Okazja znakomita - 50 lat krakowskiego big-beatu. Tytuł naszego III już Międzyszkolnego Festiwalu Polskiej Piosenki brzmi "Wszystko zaczęło się w Nowej Hucie". 29 listopada - eliminacje wewnątrzszkolne - klasy szkoły 82 rywalizowały o to, która będzie reprezentować szkołę w zmaganiach międzyszkolnych. W kategorii klas 0 - III wygrała klasa Ia z wychowawczynią Bożeną Gołdyn i rodzicami. Śpiewali "Małego księcia" Kasi Sobczyk. W kategorii klas IV-VI wygrała klasa V a pani Katarzyny Gałek-Żmudzkiej (anglistka) z piosenkę Filipinek "Wala twist".
Ryszard Murak  i   Mirek Szczygieł -
spotkanie po latach
Rok 2010 - lipiec 
      Ryszard Murak wokalista zespołu Czarne Diamenty / Ryszardy / Nikt nic Nie Wie.. oraz Mirek Szczygieł - Rywale spotkali się po ponad 40 latach w Houston-Texas u Mirka.. to kawałek wspaniałej historii nowohuckiego big beatu..
"Pod Jaszczurami" po 45 latach - Ametysty / Szwagry
Rok 2010 - kwiecień 
      Wprawdzie 01 kwietnia to Prima Aprilis ale tak rzeczywiście było.. po 45 latach spotkali się członkowie wczesnych zespołów lat 60 w Krakowie. Z nicjatywy Tadeusza Gogosza (Szwagry, Skaldowie, Akwarele) udało się zebrać grono przyjaciół, muzyków tworzących historię big beatu w Krakowie w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
       Wspominano dawne lata, epizody muzyczne i przyjaciół z którymi drogi życiowe dawno się rozeszły.. Uczestnikami spotkania byli: Tadeusz Gogosz, Krzysztof Partyka z małżonką, Sławek Butenko, Marian Plutecki, Zygmunt Zieliński - "Bobby", Ryszard Szczudłowski


Ryszard Szczudłowski   - kwiecień 2010 Kraków


Echa The Shadows - RUBINY - Włocławek 2010
Rok 2010 - styczeń 
       Było nas kieśyś o wiele więcej.. fanów i grających muzykę w stylu The Shadows.. Ale i dzisiaj dźwięki tej muzyki - na zdecydowanie mniejszą skalę - wracają. W styczniu, we Włocławku zespół RUBINY święcić swoją 47 rocznicę założenia. Piękna impreza na tą okoliczność, odbywająca się raz w roku miała miejsce w restauracji "Siódemka", przy zakładzie DRUMET. Spotkania wszystkich, pamiętających tamte czasy, byłych członków przebiegły w radosnej atmosferze. O Rubinach czytaj więcej..


Ryszard Szczudłowski   - luty 2010 Kraków


Wszystkiemu winien.. Big Beat
Rok 2009 - lipiec 
       Stało się jak się stało.. moi przyjaciele, w szczególności sympatyzujący z moją stroną internetową wystawili mi laurkę w konkursie na "Przodownika Nowej Huty". Osobiście nigdy nie lubiłem startować w żadnych konkursach ale to się już stało..
      Zatem bez względu na końcowy jego wynik chciałbym podziękować moim Przyjaciołom, że chcieli także w taki sposób zrewanżować się za "wspomnienia młodości" gromadzone na mojej stronie, które staram się wydobyć z wszelkich miejsc i wszelkimi sposobami. Dziękuję Wam bardzo !
      Nie uczestniczyłem w imprezie na błoniach mogilskich z powodu nieobecności w Krakowie ale dyplom i zaszczyty odebrała moja szwagierka - Barbara w środku na zdjęciu poniżej.


Ryszard Szczudłowski   - lipiec 2009 Kraków


Nostalgie, nostalgie..
KRAKÓW - Magistrat
Rok 2009 - 14 czerwca  
    Niedziela godz. 10.00 otwarcie prezentacji wystawy p.t. "Historia jednej róży czyli życie muzyczne w Nowej Hucie w latach 1950 - 1965 (1968)". Na tej pięknej, dokumentalnej wystawie zaprezentowano życie muzyczne Nowej Huty w "złotych latach sześćdziesiątych". Dla wielu oglądających to bardzo wzruszające, odżyły wspomnienia pięknych czasów młodości rozśpiewane piosenkami m. innymi The Beatles i muzyką The Shadows.
Zaprezentowano także osiągnięcia i pokazano działalność Szkoły Podstawowej nr 82 w Nowej Hucie na os. Kalinowym w organizacji konkursów śpiewu w szczególności z okresu boomu muzycznego tamtych lat w Nowej Hucie i Polsce. Nie ma słów, które wyrażą wdzięczność za tą piękną ideę, która zrodziła się w SP 82.     Z wielkim uznaniem, wzruszeniem i aplauzem my, bigbeatowcy z tamtych lat wyrażamy wdzięczność za zachowanie od zapomnienia ludzi i muzyki, która była także fundamentem dla poźniejszej, muzycznej sceny krakowskiej !!!. To nasze najpiękniejsze lata, to nasza młodość i nic nie jest w stanie wyrazić naszej radości i podziwu za przypomnienie nam tych pięknych czasów.

    Szczególne uznanie dla tej pięknej inicjatywy wyrażamy dla cłego Grona Pedagogicznego SP 82, Uczniów, Rodziców, a w tym także Pani Dyrektor Beacie Tomaszewskiej za "zielone światło" i zaangażowanie w organizację oraz Pani Zofii Wiekierak i Pani Krystynie Downar za oddanie całego serca tej szlachetnej sprawie ! SERDECZNE DZIEKI !!!
     


Nostalgie, nostalgie..
RADIO KRAKÓW - audycja "Przed hejnałem"
Rok 2009 - 12 czerwca  
    Piątek 12 czerwca godzina 10.00 - 11.00 na żywo. Audycję prowadziła Agnieszka Grybel. We wspomnieniach big beatowców Nowej Huty - uczestniczyli: Jerzy Ochoński, Janusz Gajec, Lesław Trojanowski, Zygmunt Schornstein, Krzysztof Partyka, Piotr Nitecki, dyrektor SP 82 p. Beata Tomaszewska, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański i Krystyna Downar - MFPP

Klik - posłuchaj utworów


Nostalgie, nostalgie..
Międzyszkolny Festiwal Polskiej Piosenki - przeboje lat 50/60 - finał
Rok 2009 - 21 maja  
      MFPP - w dniu 21 05 2009 odbył się finał konkursu z udziałem zespołów zakwalifikowanych wcześniej do finału. Jak zwykle dużo radości rodziców, nauczycieli i gości , a także wspaniałej zabawy. Po konkursie odbyło się spotkanie muzyków lat 60 z Nowej Huty. Wśród muzyków obecni byli pionierzy nowohuckiego big beatu, zespołów: Biała Gwiazda, Ametysty, Ryszardy.. - klik zdjęcie

     Wielkie słowa uznania i podziękowania za niesamowitą pracę w organizacji konkursu i spotkania dla Dyrektor SP82 - Beaty Tomaszewskiej oraz Krysi Downar i Zofii Wiekierak Dawnych piosenek czar Wielkość i siła emocji dochodziła zenitu. Skala wrażeń i przeżyć wizualistyczno-fonicznych przekroczyła granice Rubikonu. Obudzone wspomnienia i trudne do zwerbalizowania doznania wytoczyły z oczu wielu zaproszonych gości bobrowe łzy wzruszenia. To była wulkaniczna erupcja uczuć i dźwięków, pełna pozytywnej energii i witalności młodzieżczych organizmów. Szkolna dziatwa mocą młodzieńczego ducha i czaru zawładnęła bez reszty audytorium.. Przez bez mała 30 lat uczestniczyłem w szeregu przeglądów i konkursów artystycznych i to w najrozmaitszych przybytkach kultury. Relacja z konkursu - zobacz Zobacz uczestników spotkania na filmie

    Nie apoteozując przesadnie muszę jednak szczerze wyznać, iż nie spotkałem się chyba dotąd z tak żywiołowym, pelnym ekspresji wykonawstwem piosenek jakie zaserwowali słuchaczom uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 w Nowej Hucie. Opisując ten nadzwyczajny koncert można by rzec, iż występujące formacje klasowe uruchomiły i wyzwoliły w sobie niezwykłe pokłady inwencji i wykonawczego potencjału na miarę wielkiego jubileuszu. 60 rocznica powstania Nowej Huty to bezsprzecznie ogromnej wagi okoliczność, a tym samym istotna okazja do tego by przywrócić genezę wielkich, historycznych dokonań jakie wiązały się z powstaniem: nowego miasta, nowego społecznego środowiska, nowej cywilizacyjnej epoki.

    Toteż naturalną rzeczy koleją staje się fakt, iż jubileuszowe obchody uruchomiły zespół dynamicznych czynników inspiratywnych czego m.in. dowodem jest szkoła podstawowa nr 82. Podziwu godna aktywność i zaangażowanie grona nauczycielskiego w realizację wspomnianej imprezy wyniosła na piedestał Beatę Tomaszewską - dyrektor szkoły i panią Krystynę Downar. Owemu, inicjatywnemu duetowi (o predyspozycjach również wokalnych) słuchacze zawdzięczają znakomite prezentacje wokalno-artystyczne nie pozbawione walorów widowiskowych na naprawdę wysokim poziomie.

    W nieodległej przyszłości miłośnicy piosenki będą mogli fetować wykonawców w znacznie szerszym wymiarze - podczas Międzyszkolnego Festiwalu "O Nowej to Hucie Piosenka". Warto podkreślić, iż przedsięwzięcia te mają oddanego Przyjaciela w osobie pomysłodawcy Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemara Domańskiego.

    Wszechwładna dominacja piosenek w języku angielskim i nie tylko - w coraz większym stopniu uprawiana również przez naszych autorów - powoduje dotkliwe zaniechanie wykonywania niewyobrażalnie ogromnych zasobów w postaci pięknych nastrojowych i artystycznie wartościowych, a pośród nich również krzepiących narodowego ducha polskich piosenek. Toteż w tym kontekście przekonanie o misyjnej roli owej instytucji i jej ze wszech miar koniecznej racji bytu jest niepodważalne. Tym bardziej, iż zakrojone na szeroką skalę akcje rozśpiewania mieszkańców Krakowa, a w tym również Nowej Huty organizowane są właśnie pod auspicjami Biblioteki Polskiej Piosenki.

    Bijąc pokłony z wyrazami szczerego uznania pod adresem organizatorów i wykonawców dotychczasowych imprez, pozostaje wiązać nadzieje, iż wiele podobnych - wysokiego lotu wykonań artystycznych, wiele pięknych piosenek w perspektywie jubileuszowych obchodów jeszcze przed nami.
Stanisław Florek


Nostalgie, nostalgie..
Spotkanie jazzmanów i bigbeatowców z Nowej Huty
z lat 50-tych i 60-tych XX wieku
Rok 2009 - 14 maja  

     


Pionierska formacja jazzowa
w Nowej Hucie
Rok 2009 - 29 kwiecień 

       Okoliczność obchodów 60-lecia Nowej Huty sprawia, iż przeważająca większość dziennikarzy, reprezentująca różne stacje medialne jest głównie zainteresowana w jaki sposób doszło do uformowania - na tym wówczas jeszcze kulturalnym ugorze - jazz clubu.

       Genezę powstania tego fenomenu kultury należy wyprowadzać od koncertu bądącego inauguracją działalności placówki pod nazwą Zakładowy Dom Kultury HiL. W początkowej fazie budowy miasta z braku bardzącej odpowiedniego obiektu ZDK został usytuowany w Domu Młodego Robotnika. Ta koncepcja wynikała również z faktu, że w DMR dyrekcja Kombinatu zlokalizowała kilkutysięczną rzeszę swoich pracowników. W tym środowisku funkcjonowanie tego rodzaju placówki było ze wszech miar racjonalne: zapewniało niezwykle istotną misję kulturotwórczą, a także pożądane standardy cywilizacyjne.

       Swoistym testem stopnia zapotrzebowania na dobra kultury okazał się ów pierwszy koncert muzyki jazzowej. Frekwencja dopisała znakomicie, widownia wypełniona była do ostatniego miejsca, wielu słuchaczy musiało podpierać ściany. A niemilknące po wybrzmieniu ostatnich nut bisy potwierdzały trafność jazzowej oferty. I takim oto sposobem zaistniałe fakty stały się impulsem do formalnego usankcjonowania bezprecedensowej placówki jaką stał się nowohucki jazz club.

       W nieodległej perspektywie poczęły powstawać kolejne zespoły jazzowe a ich niezwykłą aktywność stymulowały: bogate instrumentarium, dogodne warunki lokalowe jakie stwarzał ZDK oraz wydatne subwencje wyświadczane przez Kombinat. W tym kontekście nie sposób nie wskazać na Zespół Rytmiczny, który w historii jazzowego nurtu w Nowej Hucie odegrał dziejową rolę uzyskując pionierski status. Promotorem powstania owej formacji, a następnie jej kierownikiem był Żywisław Szczerbiński - akordeon. Kolejni muzycy to: Aleksander Rogoziński - fort., Kazimierz Ślusarczyk- klar., Tadeusz Szczepański - git., Juliusz Malik - kontr., Radosław Bator - perk. Barwną, dodającą zespołowi subtelnego damskiego uroku postacią była czarująca wokalistka - Janina Karczewska.

       Zasługi zespołu godne szczególnego podkreślenia polegały nie tylko na jego walorach muzycznych, socjologiczno kulturowych odniesieniach, lecz również na przyjacielsko empatycznych zasadach panujących w gronie muzyków. Tą ostatnią właściwość odzwierciedlają spotkania zespołu po latach, co dość wymownie ilustrują pomieszczone obok fotografie. Wspomnienia z młodości przy lampce wina okraszone niegdysiejszymi sukcesami improwizowanych fraz muzycznych - u podstaw rodzącego się miasta - dziś już zaawansowanych seniorów napawają otuchą i generują siły witalne.

       Zespół Rytmiczny ponosi ogromne zasługi w dziedzinie upowszechnienia w środowisku nowohuckim jednego z najpiękniejszych gatunków muzyki jakim jest jazz. Natomiast Ryszard Szczudłowski dokonał niebywałego dzieła przekazu - populacjom znajdującym się na wszystkich kontynentach świata bogatej historii rozwoju kultury i form oświatowych w Nowej Hucie. Uczynił to drogą internetową. A o tym wszystkim niniejszym komunikuje - bezgranicznie wdzięczny uczestnikom spotkania wokalista tego zespołu (S.F).        Czytaj więcej..

     :

Stanisław Florek   - kwiecień 2009 KrakówThe Shadows byli w Polsce
Rok 2009 - 4 Maj  
      Oryginalne bilety z koncertu zespołu The Shadows w Warszawie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury z 12 października 1965 r. Bilety były po 70 zł, ale u koników przed Salą Kongresową można było kupić takie bilety nawet po 700,zł. Z wyglądu nie są to atrakcyjne bilety, bo wtedy takie były, ale bez wątpienia są dla mnie piękną pamiątą.

     Na awersie biletów jest również bardzo niewyraźna pieczątka kasy SPATIFu, w której były te bilety kupione. Potrójna kolejka chętnych stała przez kilka godzin od ul.Kruczej aż do Marszałkowskiej (około 350 m). Ja z moim kolegą staliśmy blisko Marszałkowskiej i po kilku godzinach sprzedawania biletów przesunęliśmy się tylko około 50 m po czym biletów zabrakło. Wszyscy musieli się rozejść, ale mój kolega był bardziej przebiegły. Przez kilka godzin (jak ja stałem w kolejce) on chodził wzdłuż kolejki, z jednym z porządkowych, którzy pilnowali aby wszyscy przesuwali się równo i nikt z boku nie podchodził.

     Dopiero na tydzień przed występem Shadowsów zaprosił mnie na ich występ. Do ostatniej chwili nie wierzyłem jemu, że dane mi będzie wysłuchać koncertu Shadowsów na żywo. Kolega wspaniale się bawił moim niedowierzaniem. W ramach rewanżu, w jego czystopisie pracy magisterskiej czyli w pierwszym egzemplarzu, wykonałem całą serię rysunków technicznych. Moja satysfakcja jest tym większa, że byłem na koncercie Shadowsów, a mój kolega za pracę magisterską otrzymal 5 i obronił na 5.
Krzysztof Czarniecki - Włocławek maj 2009

   


Nostalgie, nostalgie..
Międzyszkolny Festiwal Polskiej Piosenki - przeboje lat 50/60
Rok 2009 - 24 Marzec  
      MFPP - I eliminacje konkursu - odbyły się 24.03.2009 w SP82. Konkurs przygotowany przez Panie: Krystyną Downar, Zofią Wiekierak pod czujnym okiem Dyrektor Szkoły SP82 Pani Beaty Tomaszewskiej na. os Kalinowym w Nowej Hucie. Impreza - jak i poprzednie edycje - bardzo udana. Pięknie zrobiona wystawa zdjęć-dokumentów ukazująca historię nowohuckiej sceny muzycznej, piękne ekspozycje na audio i video. Mnóstwo humoru i radości tak ze strony wykonawców - dzieci, rodziów - jak i organizatorów. Impreza, szczególnie w tym roku w kontekście jubileuszu 60 - Lecia Nowej Huty. To piękne wyzwanie, to piękne przygotowanie. Dużo, dużo uznania tak dla wykonawców jak i organizatorów ! !       Na gorąo, poniżej kilka zdjęć (klik na miniaturę).
Zobacz słowo wstępne - Krystyna Downar
Zobacz program artystyczny
Po eliminacjach konkursowych  -  RADIO Vox FM

   


Nowohuckie mini impresje muzyczne w Radio Kraków 
Rok 2009 - 26 Luty  
      Biblioteka Polskiej Piosenki to program radiowy prowadzony przez Waldemara Domańskiego. Dzisiaj padło na autorów strony internetowej http://www.ryszardy.pl. Obchody 60 lecia Nowej Huty to cały rok 2009 i co za tym idzie: wspomnienia z historii kultury lat 50/60 a także muzyka i piosenka.
     Nagrana w Studio S3 godzinna audycja jest zaledwie wprowadzeniem w tamte czasy, daje jednak minimalny o nich obraz czego ukoronowaniem mogła by być chęć zgłębienia dalszej wiedzy o Nowej Hucie w oparciu o już istniejącą literaturę oraz tą stronę.
     Udział w audycji oprócz prowadzącego - biorą Panie: Dyrektor SP82 Beata Tomaszewska, Krystyna Downar, Zofia Wiekierak i autorzy strony: Stanisław Florek, Ryszard Szczudłowski. Pierwsza emisja programu - niedziela 01-03-2009 godz. 10.00 powtórzenie: 05-03-2009 godz. 23.15 i 07-03-2009 godz. 21.00 .
     


Powrót  "The Golden Sixties" ? 
Rok 2009 - Luty
     To godne podziwu, tak działalność jak i osiągnięcia. "Rozśpiewana Szkoła" to ewenement, który oby się udało rozszerzyć na wszystkie szkoły. To bardzo przypomina lata 60 kiedy nie tylko w Nowej Hucie ale i Polsce muzyka, przeboje towarzyszyły młodzieży na codzień.
     Z nieprawdopodobnym uporem Pani Krystyna Downar inicjuje to godne podziwu przedsięwzięcie. Trzeba dodać, że ma ku temu także bardzo dobry klimat i akceptację Dyrektor Szkoły nr 82, Pani Beaty Tomaszewskiej i wielką pomoc Pani Zofii Wiekierak.
     Udział w tym przedsięwzięciu biorą wszyscy - dzieci, rodzice i nauczyciele. Z okazji 60-lecia Nowej Huty SP82 przygotowuje imprezę międzyszkolną "śpiewamy przeboje lat 50 i początku 60", która odbędzie się 24.03.2009 o godz. 17.00 w tejże szkole.
     W tej działalności szkoła odnosi już sukcesy od trzech lat. Więcej informacji z imprez na szkolnej stronie internetowej i informacje, opinie o imprezach tutaj.., a także więcej szczegółów tutaj..


Antoni Krupa i jego książka autobiograficzna - styczeń 2009.
    W styczniu ukazała się książka "Miasto błękitnych nut" ..historia krakowskiego jazzu i nie tylko.." Książka oddaje świetnie atmosferę początków jazzu w Krakowie, tworzenia się legendarnych grup, kształtowania nowych nurtów muzycznych.
    Pokazuje sylwetki znanych i podziwianych muzyków, występujących dziś na scenach całego świata, a także owianych legendą nieżyjących już wybitnych twórców, takich jak Krzysztof Komeda czy Zbigniew Seifert, zachowanych we wspomnieniach kolegów - jazzmanów. To niesłychanie wciągająca opowieść..
 
Antoś ! Bardzo się cieszę, że krakowska scena muzyczna otrzymała tak niesłychanie wartościową pozycję !!!


Rok 2008 - 35 lecie
Jan Wojdak   WAWELE
i ich Złota Płyta
    24 listopada 2008r. o godz. 19.30 w Krak.Filharmonii odbyło się wręczenie podczas jubileuszowego koncertu zespołu Jan Wojdak & Wawele złotej płyty za box pt. "Został z nami melodio" - to podsumowanie muzycznego dorobku zespołu - to 100 piosenek na 5 płytach CD oraz dodatkowo DVD z 12-oma teledyskami największych hitów zespołu z całego, 35-letniego okresu + książeczka ze zdjęciami i opisem. Koncert byl rejestrowany i wydany zostanie na DVD.
     Jan Wojdak został odznaczony przez obecnego wraz z małżonką na koncercie prezydenta miasta Krakowa prof. J.Majchrowskiego krzyżem zasługi za wkład w kulturę polską.
    Na koncercie byli znakomici goście ze świata artystycznego (Anna Szalapak, Ewa Wachowicz, Ewa Lipska, Elżb.Zechenter), rektorzy, 13 Kawalerów Orderu Uśmiechu i najważniejsze - fani z całej Polski i świata. Byli też muzycy, którzy współpracują z WAWELAMI.
    Zdjęcia z koncertu są zamieszczone na www.wawele.com.pl w aktualnościach. Fragmenty koncertu i teledyski na www.youtube.pl szukaj "wawele" (koniecznie w cudzysłowie). Nowy Rok 2009 witaliśmy na koncercie liv`e z 10-ma tysiącami fanów na ryku w Skierniewicach. Białym latawcem przesyłamy życzenia na 2009 r.
Jan Wojdak & Wawele - Obecny skład grupy: Jan Wojdak - od początku, Jacek Chruścinski - 25 lat, Janusz Blecharz - 10 lat, Bartosz Latus - 8 lat, Atma Anur - 2 lata ........
 


Wakacje - Spotkania 2008 
Rok 2008 - wakacje


Nasi za wielką wodą .. 
Rok 2007 / 2008 - Sylwester
            Sylwester 2007 / 2008 to okazja to pożegnania starego roku. W Polskiej Federacji Unii Słowiańskiej w Nowym Yorku bawiono się przy muzyce i śpiewie Naszych z Krakowa - Andrzeja  Zielińiego - Skaldowie   i Richarda Muraka -   Ryszardy  (1962-1967)


Pierwsza od ponad 40-lat ... 
Rok 2008 - Styczeń
     Pierwsza od ponad 40-tu lat w Polsce oferta programowa dla Baby Boomers" to także - mam nadzieję - światełko w tunelu, które zablyśnie dla tych co wracają tylko wspomnieniami do dość dalekiej, muzycznej przeszłoścci    zobacz więcej.. 


Wiedeń - Palaice  Ferstl 
Rok 2008 - Styczeń
     Bal Polski w Palaice Ferstl zakończony. A na balu nasi, między innymi: Jurek Mondrzyk   Ryszardy , Zbigniew Wodecki  Czarne Perły  , Jan Boba  Jazz Band Ball  - dziś Jazz Boba Band. Impreza bardzo udana, połączona z aukcją obrazów na cele charytatywne. Jeden z pięknych obrazów, autorstwa Janusza Pol-Stralkowskiego jest już w kolekcji Jurka.


W Toronto Shadows Club..  
Rok 2007 - 08 Grudzień
     Jak co miesiąćc impreza w Toronto Shadows Club. Muzykę gitarową i utwory The Beatles prezentowały zespoły i muzycy z USA i Kanady. Cyklicznie gośćmi imprezy byli NASI w Kanadzie: Ryszard Wilk (Pięciu z Nad Wisły) i Jerzy Garncarczyk (Grodzianie).  Zobacz krótkie fragmenty z imprezy   tutaj...


Wakacyjne spotkania..  
Rok 2007 - wrzesień-październik
Rok 2007 - czerwiec - wrzesień
     Spotkania po latach to na ogół materiał wakacyjny, jak do tej pory w większości zebrany przez Zbysia Balickiego, który mieszka w Perth ale często wraca do korzeni..

  Kliknij aby powiększyć
      Rok 2007 - sierpień-wrzesień

      Rok 2007 - czerwiecWizyta w Toronto Shadows Club 
Rok 2007 - wrzesień - Nasi w Toronto Shadows CLub
    Co roku, pod koniec września tradycyjnie w Toronto Shadows Club odbywała się Shadowmania na której występowały zespoły grające w stylu The Shadows. Po raz pierwszy od lat w tym roku się nie odbyła. Nie zważając na różne przeciwności losu klub działa cały czas. Poniźej kilka zdjęć z klubu TSC z Imprezy w dniu 08.09.2007. Imprezy z dużej litery bo 6 godzin muzyki to jednak dobry kawał muzycznego czasu. Szkoda także, że od pewnego czasu na stronie internetowej klubu nie ma żadnych nowości, a istniejący dotąd materiał został z niej zdjęty. Te kilka zdjćć z klubu zawdzięczam Ryśkowi Wilkowi i Jurkowi Garncarczykowi , którzy całą imprezę przy dźwiękach kawałków lat 60 przetrwali..
 
  Kliknij aby powiększyć

1   2   3   4   5
Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków