RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 


Bez Tytułu

      Zespół typowo gitarowy, grający w ZDK im. Lenina w latach 1963-1964. Założycielem zespołu był perkusista Wojciech Salamon a jego następcą na perkusji został multiinstrumentalista, wokalista Janusz Gajec.
     Początkowo grupa miała lokum w Myślenicach. Tam odbywały się próby, występy i imprezy z udziałem zespołu. Podczas wakacji (lipiec-sierpień 1964) zespół grał w restauracji "Pod Blachą" w Myślenicach. Po czasie kolejne lokum zespołu to ZDK w Krakowie - Nowej Hucie gdzie zaczęły się znaczące sukcesy. Zespołowi podczas koncertów towarzyszyli wokaliści estrady ZDK: Larysa Wdzięczkowska, Edward Strojny, Czesław Popielarczyk. Z konkursu wokalistów solistka poźniejszego zespołu Szwagry - Elżbieta Żakowicz.

      Zespół gitarowy - moim zdaniem - najlepszy w owym czasie w Krakowie i Nowej Hucie. Pod koniec istnienia zespół - jako jedyny w Krakowie - stosował efekt pogłosowy do gitary solowej i mikrofonów co znacznie uatrakcyjniało brzmienia instrumentalne. W składzie jak niżej istniał do jesieni 1963. Potem z zespołu odszedł Janusz Gajec, którego zastąpił Mieczysław Spyrczyński. W tym składzie grał jeszcze kilka miesięcy poźniej uległ rozwiązaniu.


 Skład zespolu:

gitara solo - Marek Jamrozy   + ses. Zygmunt Zieliński(Bobby)
gitara bas -   Mirosław Woźniak
gitara rytm - Leszek Fugiel
perkusja -      Janusz Gajec / Wiesław Szenborn ses. / Mieczysław Spyrczyński
keyb (Ionica) - ses.   Andrzej Zieliński

vocal - Elżbieta Żakowicz / Włodzimierz Gurgul


Kliknij aby powiększyć

Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2023
Kraków