http://www.ryszardy.pl   Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki
 http://www.ryszardy.pl 

".. Wszyscy,ktorzy byli malolatami w polowie lat 60-tych w Nowej Hucie, a byli fanami The Shadows, The Beatles i The RollingStones musieli byc fanami Ryszardow i odwrotnie.. "

Shadowmania 2006
      Od lat odbywa się we wrześniu w Toronto - Kanada. Istniejący tu Toronto Shadows Club gromadzi fanów muzyki gitarowej The Shadows i zespoły z całego świata. Imprezę zawsze uświetnia obecność kilku członków tego już kultowego zespolu. Sprzęt w klubie - prywatny - zgodny z formą wprowadzoną w latach 60 przez zespół.
     Pierwszy dzień - w sumie z dwóch dni imprezy - to prawie 9 godzin koncertowania zespołów. Czyste, dynamiczne, przejmujące głosy gitar wywierały wielkie wrażenie na fanach. Nie obyło się bez koncertu zespołu BRUCE WELCH'S SHADOWS. Zespół w składzie muzycznym i o tej nazwie gra zawsze gdy nie gra Hank Marvin. Zastępuje go wspaniały gitarzysta solowy Phill Kelly.
           Rewelacją był - jak zwykle - występ norweskiego zespołu gitarowego The Reflections, w opinii Bruce Welcha, tak w formie przekazu, brzmienia i gry bardzo realistycznie naśladujący The Shadows.
mat. Urszula i Ryszard Wilk - Toronto

Oficjalny program SHADOWMANIA 2006
Kliknij aby powiększyć

Zespoły muzyczne Shadowmanii
Kliknij aby powiększyć


Spotkanie Ryśka Wilka z Bruce Welchem na Shadowmanii
Kliknij aby powiększyć


i trochę pamiątek z Shadowmanii..
Kliknij aby powiększyć


Foto mat. Urszula i Ryszard Wilk - Toronto