RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

Bez Tytułu
      Zespół muzyczny grający w klubach studenckich w Krakowie w latach 1964 - 1968. W tym zespole właściwie swoją karierę wokalną rozpoczął Marek Pawlak.

     Zespół powstał we wrześniu 1964 r. założony został wspólnie z kolegami z klasy Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Krakowie, kiedy już podjęliśmy studia. Pomysł był mój i Staszka po ukończeniu PSM w Krakowie w klasie skrzypiec i fortepianu. Po intensywnym szlifowaniu formy w oparciu o muzykę The Shadows w warunkach garażowych (sprzęt radiola, gitary z przystawkami) uzyskaliśmy niezły sprzęt dzięki Stasiowi Miękini, który w tym czasie tworzył zestawy "pieców".
Skład zespolu:

     1.Krzysztof Brzegowy g.bas. leader,
     2.Jan Stefański g.prow.
     3.Krzysztof Kuś g.rytm.
     4.Stanisław Kozioł dr.

     W styczniu 1965 zostaliśmy zaangażowani do klubu UJ "Stary Żaczek", stąd nazwa zespołu. W tym czasie do zespołu dołączyli: Michał Rymaszewski i Andrzej Becker z klubu "Pod Budą". Repertuar został wzbogacony o własne kompozycje,
     W czerwcu 1965 wzięliśmy udział w turnieju zespołów beatowych organizowanym przez klub "Szopa", gdzie zdobyliśmy II miejsce za "Czarnymi Perłami", a ja wyróżnienie jako basista.

     W listopadzie 1965 uczestniczyliśmy w Giełdzie Piosenki organizowanej przez klub "Pod Gruszą" rywalizując ze "Skaldami", gdzie zajęliśmy II miejsce piosenką pt "Już Zima" muz. M.Rymaszewski, sł. A.Becker. W wyniku czego zostaliśmy zaproszeni do nagrania dla Studia Rytm PR.      Rok1966; zagraliśmy w KS "Korona" na wieczorkach dla młodzieży. W latach 1967 do czerwca 1968 zagraliśmy pod patronatem ZSP AGH w "Domu Pieśni i Tańca AGH" przy ul.Reymonta. W tym czasie nastąpiły zmiany personalne w składzie zespołu :

     1.Krzysztof Brzegowy g.bas, leader
     2.Edward Rosak g.
     3.Wiesław Karkoszka key.
     4.Zdzisław Nazarko dr.
     5.Bogusław Biełło sax.
     6.Marek Marecki, Marek Pawlak voc.

     Zakończenie działalności zespołu nastąpiło w wyniku sytuacji jaka miała miejsce w związku z "Wydarzeniami Marcowymi" 1968', ale to już historia na inne opowiadanie..
Krzysztof Brzegowy   - grudzień 2011 Kraków

  Skład zespołu:

     gitara bas - Krzysztof Brzegowy
     gitara rytm. - Michał Rymaszewski
     gitara solo - Edward Rosak
     perkusja - Stanisław Kozioł

     vocal - Michał Rymaszewski / Marek Marecki / Marek Pawlak
     sax - Bogusław Biełło
Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2023
Kraków