RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

Bez Tytułu
      Zespół muzyczny grający w klubach studenckich w Krakowie w latach 1964 - 1968. W tym zespole właściwie swoją karierę wokalną rozpoczął Marek Pawlak.

     Zespół powstał we wrześniu 1964 r. założony został wspólnie z kolegami z klasy Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Krakowie, kiedy już podjęliśmy studia. Pomysł był mój i Staszka po ukończeniu PSM w Krakowie w klasie skrzypiec i fortepianu. Po intensywnym szlifowaniu formy w oparciu o muzykę The Shadows w warunkach garażowych (sprzęt radiola, gitary z przystawkami) uzyskaliśmy niezły sprzęt dzięki Stasiowi Miękini, który w tym czasie tworzył zestawy "pieców".
Skład zespolu:

     1.Krzysztof Brzegowy g.bas. leader,
     2.Jan Stefański g.prow.
     3.Krzysztof Kuś g.rytm.
     4.Stanisław Kozioł dr.

     W styczniu 1965 zostaliśmy zaangażowani do klubu UJ "Stary Żaczek", stąd nazwa zespołu. W tym czasie do zespołu dołączyli: Michał Rymaszewski i Andrzej Becker z klubu "Pod Budą". Repertuar został wzbogacony o własne kompozycje,
     W czerwcu 1965 wzięliśmy udział w turnieju zespołów beatowych organizowanym przez klub "Szopa", gdzie zdobyliśmy II miejsce za "Czarnymi Perłami", a ja wyróżnienie jako basista.

     W listopadzie 1965 uczestniczyliśmy w Giełdzie Piosenki organizowanej przez klub "Pod Gruszą" rywalizując ze "Skaldami", gdzie zajęliśmy II miejsce piosenką pt "Już Zima" muz. M.Rymaszewski, sł. A.Becker. W wyniku czego zostaliśmy zaproszeni do nagrania dla Studia Rytm PR.      Rok1966; zagraliśmy w KS "Korona" na wieczorkach dla młodzieży. W latach 1967 do czerwca 1968 zagraliśmy pod patronatem ZSP AGH w "Domu Pieśni i Tańca AGH" przy ul.Reymonta. W tym czasie nastąpiły zmiany personalne w składzie zespołu :

     1.Krzysztof Brzegowy g.bas, leader
     2.Edward Rosak g.
     3.Wiesław Karkoszka key.
     4.Zdzisław Nazarko dr.
     5.Bogusław Biełło sax.
     6.Marek Marecki, Marek Pawlak voc.

     Zakończenie działalności zespołu nastąpiło w wyniku sytuacji jaka miała miejsce w związku z "Wydarzeniami Marcowymi" 1968', ale to już historia na inne opowiadanie..
Krzysztof Brzegowy   - grudzień 2011 Kraków

  Skład zespołu:

     gitara bas - Krzysztof Brzegowy
     gitara rytm. - Michał Rymaszewski
     gitara solo - Edward Rosak
     perkusja - Stanisław Kozioł

     vocal - Michał Rymaszewski / Marek Marecki / Marek Pawlak
     sax - Bogusław Biełło
Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2023
Kraków