RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

Bez Tytułu

      Wcześniejsza nazwa - Komet-Band. Zespół muzyczny utworzony przez Andrzeja Kadłuczkę w 1961 r. grający muzykę instrumentalną w szczególności utwory angielskiej grupy The Shadows. Lokum w klubie "Oaza" przy Krakowskiej Fabryce Kabli.
         Spośród wielu ankietowanych, krakowskich zespołów jako jedyny wybrany grał przez pewien okres w klubie Pod Jaszczurami. W różnych składach istniał do 1968 r. Rozwiązany przez założyciela po odejściu Andrzeja Zauchy do Dżambli.


 
Rok 1962 - 1965

Kliknij aby powiększyć


Andrzej Kadłuczka   Szwagry   i   The Shadows
         Zdarzyło się, że Marek Jamrozy z zespołu Szwagry musiał odejść do wojska. Zdarzyło się także, ęe zespół Szwagry miał zagrać w Sali Kongresowej w Warszawie na koncercie razem z angielskim zespołem gitarowym The Shadows. Szczęście dopisało Andrzejowi Kadłuczce z grupy Telstar , który w tym czasie zastępował Marka Jamrozego, gitarzystę solowego zespołu Szwagry.
        Wirtuozowi gry utworów The Skadows - Markowi Jamrozemu - brakło 2 miesiące do spotkania live z tymi, których utwory grał z wielką pasją w bardzo znanym wówczas w Krakowie zespole - Czarne Koty.

         Zespół Szwagry wystąpił w pierwszej części koncertu - przed The Shadows - w dniu 11.10.1965r.
        W drugiej części koncertu Szwagry mogły podziwiać wzmacniacze Vox i gitarki Burns oraz niepowtarzalne brzmienie The Shadows . Zdarzenie to udokumentowane jest materiałami poniżej.


Rok 1965

Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków