Główna   
 Mapa
 Co nowego
 
 Ryszardy 2009
 Brzaski
 NSM  J& B& R

RYSZARDY
 Kronika
 Składy
 Galeria
 Film 1964

INNE  GRUPY
 Lata 60
 Lata 70..

 Ciekawe
 Audio
 Artykuły
 Linki

 IFK The
  Shadows

  IFK
 
 Księga Gości
 Dzięki
 Indeks

Ryszardy-Kronika

Copyright © Szczudłowski
2003 - 2021 Kraków
 

RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
https://ryszardy.pl

Bez Tytułu
Klik - powrót / back

      Wcześniejsza nazwa - Komet-Band. Zespół muzyczny utworzony przez Andrzeja Kadłuczkę w 1961 r. grający muzykę instrumentalną w szczególności utwory angielskiej grupy The Shadows. Lokum w klubie "Oaza" przy Krakowskiej Fabryce Kabli.
         Spośród wielu ankietowanych, krakowskich zespołów jako jedyny wybrany grał przez pewien okres w klubie Pod Jaszczurami. W różnych składach istniał do 1968 r. Rozwiązany przez założyciela po odejściu Andrzeja Zauchy do Dżambli.Specjalne podziękowania za poniższy materiał dźwiękowy do uzyskania którego przyczynili się: Stanisław Socha, Michał Owczarek i Janusz Cholewa

Klik - posłuchaj utworów
 
Rok 1962 - 1965

Kliknij aby powiększyć


Andrzej Kadłuczka Szwagry   i   The Shadows
         Zdarzyło się, że Marek Jamrozy z zespołu Szwagry musiał odejść do wojska. Zdarzyło się także, ęe zespół Szwagry miał zagrać w Sali Kongresowej w Warszawie na koncercie razem z angielskim zespołem gitarowym The Shadows. Szczęście dopisało Andrzejowi Kadłuczce z grupy Telstar , który w tym czasie zastępował Marka Jamrozego, gitarzystę solowego zespołu Szwagry.
        Wirtuozowi gry utworów The Skadows - Markowi Jamrozemu - brakło 2 miesiące do spotkania live z tymi, których utwory grał z wielką pasją w bardzo znanym wówczas w Krakowie zespole - Czarne Koty.

         Zespół Szwagry wystąpił w pierwszej części koncertu - przed The Shadows - w dniu 11.10.1965r.
        W drugiej części koncertu Szwagry mogły podziwiać wzmacniacze Vox i gitarki Burns oraz niepowtarzalne brzmienie The Shadows . Zdarzenie to udokumentowane jest materiałami poniżej.


Rok 1965

Ryszardy-Kronika

Copyright © Szczudłowski
2003 - 2021 Kraków