RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

Muzyczne wspomnienie
o zespole lat 60 w Krakowie - "BEZIMIENNI"

       Poniższe nagrania powstały w 2015r, posiadają jako składanka tytuł roboczy "Bezimienni - składanka 2015 r." Należy dodać, że gdy nagrania powstawały, to koledzy, muzycy mieli już po 70 LAT.

      W poszczegónych utworach grają i śpiewają:
Kazek Koźma - gitara solo ( lata 60 - zespół Bezimienni )
Leszek Wojnicz - gitara rytm. ( lata 60 / 70 Bezimienni, MiniKrak ) zarazem główny wokalista , jest jeszcze trzeci muzyk, który gra na klawiszach, ale w kurzu historii nazwisko umknęło.

       Muzyczni, nasi koledzy Kazek i Leszek poznali się na początku lat 60 tych i przyjaźnili się do końca życia. Okazjonalnie, od czasu do czasu spotykali się, aby pograć dla przyjemności i powspominać młodzieńcze lata. W domu Leszka wygospodarowali sobie piwniczne pomieszczenia, gdzie przechowywali instrumenty i sprzęt muzyczny, tam powstało małe studio nagrań.

       Nagrania to jednorazowa próba odtworzenia muzyki z tamtych lat. Nagrania kompletnie amatorskie , surowe i nie obrobione studyjnie. Miały one nie być perfekcyjne, miały one tylko po prostu być. Ma to znaczenie, bowiem jest na tym nagraniu wiele niedoskonałości, ale z drugiej strony, to właśnie jest czar tego nagrania. To niezwykła retrospektywna, pamiątka pozostawiona przez dwóch przyjaciół z tamtych lat. Obaj dziś zostali tylko w naszej pamięci..
       Dla potomnych i jeszcze żyjących to bezcenna pamiątka, dla przyjaciół sentymentalna podróż w dawne, muzyczne czasy.

       Swoją drogą, w tym samym 2015-tym roku nagrania trafiły za ocean do Chicago, gdzie wśród tamtejszej Polonii cieszyły się dużym powodzeniem, a zwłaszcza na uroczystociach weselnych i okolicznościowych imprezach.

Mat. Anna Górnisiewicz / Wiesław Szerla - 29 listopad 2021 - Kraków

Kazimierz Koźma 2017r.
Fot. Anna Górnisiewicz


Leszek Wojnicz 2018r.
Fot. Anna Górnisiewicz


Klik - posłuchaj utworów
"Bezimienni - składanka 2015 r."
Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków