RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 


Bez Tytułu
      Zespół Wulkany powstał w 1964 w Liceum Ogólnokształcącym nr IV w Nowej Hucie. Grywał w szczególności na tanecznych wieczorkach szkolnych. W jego programie znajdowały się w większości covery znanych zespołów angielskich, a w szczególności ich przeboje prezentowane na świeżo w Radio Luxemburg.
     Próby odbywały się również w klubie Tabakiera pod czujnym okiem menadżera Zdzisława Synowca, a zespół korzystał z aparatury wykonanej przez Andrzeja Radwana a będącej poźniej własnością Zakładów Tytoniowych w których klub Tabakiera się znajdował.
     Na studniówce w liceum w 1965 roku oprócz Wulkanów zagrał też zespół Popioły ( I skład zespołu w którym granie rozpoczął m.innymi Radek Ratyński,  Zbyszek Sałata,  Zenek Rybarczyk . Złożony w zasadzie z uczniów tego liceum ale w większości grywał w MDK im.Korczaka lub zwanym inaczej - Domu Harcerza) .
     Ten skład zespołu był protoplastą Popiołów odtworzonych ponownie przez Radka Ratyńskiego w 1967 roku po rozwiązaniu zespołu Ryszardy. Ciekawostką jest fakt, ęe z IV Liceum wywodzi się dużo późniejszych muzyków: Konrad Ratyński, a także pźniejsza wokalistka zespołu Ryszardy - Joanna Makiej, a poźniej Jola i Roma Doniec.
      Po maturze członków zespołu w 1965 roku Wulkany i Popioły zostały rozwiązane.
mat. Jerzy Cichocki - Kraków 2006

 Skład zespołu:

gitara solo, vocal - Tadeusz Sawik
gitara rytm. vocal - Jerzy Kanik
perkusja, vocal - Jerzy Cichocki
menadżer - Zdzisław Synowiec  w klubie TabakieraRyszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków