RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

(1962 - 1967)
Ryszardy po 40 latach..   - spotkanie
    Nigdy nie powstała by ta strona internetowa, a losy życiowe wielu
Jerzy Mondrzyk Ryszard Wilk
muzyków, którzy przeszli przez poszczególne składy zespołu Ryszardy potoczyły by się zupelnie inaczej gdyby nie talent muzyczny Jurka Mondrzyka z Wiednia, który zainicjował całą, poźniejszą, muzyczną historię. Nigdy też nie pojawiły by się nagrania z repertuaru zespołu The Shadows, które w latach 60 grał także zespół Ryszardy, gdyby nie Ryszard Wilk z Ontario (  Pięciu z Nad Wisły ), który umożliwił i przekonać mnie - gitarzystę solowego tego zespołu - do wzięcia ponownie gitary do ręki oraz mobilizował do powstania tych nagrań. Dlatego tym dwóm Osobom, moim Przyjaciołom składam w tym miejscu wielkie podziękowania !

Rok 2006  03 listopad
 
    Nie spotkali się wszyscy ale jak na zdjęciu długo funkcjonujący skład - Jerzy Mondrzyk, Jerzy Szwejkowski, Ryszard Szczudłowski, Konrad Ratyński . Z okazji spotkania, a także głosów internautów, oraz za sprawą Bruce Welcha - (The Shadows), który pośwęcił chwilę czasu dla nieistniejącego już zespołu, podczas Shadowmanii 2006 w Toronto, a w szczególności za sprawą Ryszarda Wilka z Toronto Shadows Club, który z "wilczą" przebiegśością realizował sobie znany zamysł - powstały nagrania.
 Ryszard Wilk i Bruce Welch (The Shadows)

     Przy tej okazji i w tym miejscu za pomoc w obróbce dźwięku bardzo dziękuję Romkowi Kapelanowi. Nagrania mają "ożywić" stronę wobec braku nagrań archiwalnych zespołu, zaginionych w kurzu galopującej historii, a także przypomnieć mają muzykę graną w klubach, na wieczorkach, często słyszaną w radiu. Dziś muzyka ta ugrzęzła w archiwach koneserów, a dla obecnego pokolenia została zupełnie zapomniana.

     Chcąc posłuchać tej melodyjnej, instrumentalnej muzyki - w dzisiejszym wykonaniu byłego gitarzysty solowego zespolu Ryszardy - kliknij na tytuł poniżej..
Klik - posłuchaj utworów


Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2023
Kraków