http://www.ryszardy.pl    Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki
  http://www.ryszardy.pl 

   Kix
      W roku 1964 / 1965 prof. Andrzej Nowak - długie lata uczył w Nowo Huckiej szkole muzycznej - założył zespół (bez nazwy) w składzie: Andrzej Nowak - klawisze, Józef Hochołek - (zaczarowana) tr±bka, Edward Kłosek - sax , Jerzy Szota - gitara, Roman Antkowiak - akordeon - ¶piew, Józef Król - drums.
      Zespół z lokum szkolnego, przeniósł się na "Jedynkę" ze względu na brak odpowiednich pomieszczeń w szkole. Przyjęli¶my nazwę KIX. W tym czasie przestawiłem się na bębny (któż chciałby w tamtych czasach grać na "kaloryferku"?? ). Do zespołu doł±czyło rownież kilka pięknych dziewczyn (z czego byli¶my bardzo dumni). ¦piewały z nami: Bożenka Sularczyk (do dzi¶ serce mocniej bije....), Alicja Urba¶, Zina Szadkowska . Nie pamiętam w którym roku Kaziu Malec zachorował i poprosił żebym go zastapił w Big-5, no i zostałem z nimi do roku 1970-tego, to znaczy do czasu, aż się ożeniłem... W tym samym czasie nastapiło czę¶ciowe poł±czenie Kix z Big-5, gdyż doł±czył do nich także Józiu Hochołek oraz Jurek (Piast) Szota.
      Były to wspaniałe czasy !!.... Dodam jeszcze, że jaki¶ czas, po mnie grał z Big-5 na bębnach Kozłowski Ryszard W repertuarze zespołu były utwory, które aktualnie były na "fali"...
Roman Antkowiak - USA grudzień 2008
  Skład zespołu 1964-1965  

tr±bka -
akordeon / voc -
gitara -
keyb -
sax -
perkusja -
voc -

Kier. / założyciel -
 

Józef Hochołek  
Roman Antkowiak  
Jerzy Szota  
Andrzej Nowak  
Edward Kłosek  
Józef Król / Roman Antkowiak  
Bożena Sularczyk,  Alicja Urba¶,  Zina Szadkowska

Andrzej Nowak  

Kadry   z filmu   Jerzego Ridana - jesień 1964 z zespołem KIX