RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

Wspomnienie o Staszku Wardędze - ( RYTMY -1965 )


       .... Przeminęło wiele czasu, wiele zdarzeń nastąpiło, a w każdym cząstka czegoś, a w tej cząstce wspomnienie o świetnym muzyku-gitarzyście Staszku Wardędze , który na fali młodzieżowego ruchu muzycznego lat 60' pokazał się jako członek świetnego zespołu krakowskiego RYTMY założonego przez Bogusława Dmochowskiego.

      Stasiu był bardzo skromnym człowiekiem i uatalentowanym. Lata 60 dla nas / dla niego to czas względnej beztroski ale wszystko się kiedyś kończy..
       W 1971 roku założył rodzinę i zrezygnował z muzykowania. Jego zawodem stało się strojenie fortepianów - stroiciel fortepianów. Miał coś co do tego zawodu było dużym atutem - słuch absolutny. Jego talent i zdolności muzyczne zostały wówczas zauważone i docenione.

       Przez wiele lat stroił fortepiany w szkołach muzycznych w Krakowie, Filharmonii Krakowskiej, teatrze im. J.Słowackiego gdzie wówczas wystawiane były opery i operetki.

       Stasiu odszedł w 1998 roku. Po jego śmierci znalezionych zostało jego kilka obrazów, malowanych ręcznie farbą olejną przedstawiające pejzaże i martwą naturą. Po muzykowaniu jego cichą pasją stało się malowanie.

       Jego wkład muzyczny to piękna cegiełka do muzycznych lat 60 w Krakowie..

Stasiu ! Przy Twojej muzyce bawiło się wielu z nas i to były nasze wspaniałe lata młodości, coś co na zawsze zostaje w pamięci..

Ryszard Szczudłowski   4 listopad 2021Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków