RYSZARDY i INNI - o zespołach muzycznych lat 60 w Krakowie
http://www.ryszardy.pl
HOME Mapa Co nowego Ryszardy 2009 Universal MG Brzaski NSM Kronika Składy Galeria Film
Lata 60 Lata 70 Ciekawe Audio Artykuly Linki IFK Księga Dzięki Indeks
 

KRAKÓW - Magistrat
Rok 2009 - 14 czerwca  
    Niedziela godz. 10.00 otwarcie prezentacji wystawy p.t. "Historia jednej róży czyli życie muzyczne w Nowej Hucie w latach 1950 - 1965 (1968)".

Na tej pięknej, dokumentalnej wystawie zaprezentowano życie muzyczne Nowej Huty w "złotych latach sześćdziesiątych". Dla wielu oglądających to bardzo wzruszające, odżyły wspomnienia pięknych czasów młodości rozśpiewane piosenkami m. innymi The Beatles i muzyką The Shadows.

    Zaprezentowano także osiągnięcia i pokazano działalność Szkoły Podstawowej nr 82 w Nowej Hucie na os. Kalinowym w organizacji konkursów śpiewu w szczególności z okresu boomu muzycznego tamtych lat w Nowej Hucie i Polsce. Nie ma słów, które wyrażą wdzięczność za tą piękną ideę, która zrodziła się w SP 82.
    Z wielkim uznaniem, wzruszeniem i aplauzem my, bigbeatowcy z tamtych lat wyrażamy wdzięczność za zachowanie od zapomnienia ludzi i muzyki, która była także fundamentem dla poźniejszej, muzycznej sceny krakowskiej !!!. To nasze najpiękniejsze lata, to nasza młodość i nic nie jest w stanie wyrazić naszej radości i podziwu za przypomnienie nam tych pięknych czasów.

    Szczególne uznanie dla tej pięknej inicjatywy wyrażamy dla cłego Grona Pedagogicznego SP 82, Uczniów, Rodziców, a w tym także Pani Dyrektor Beacie Tomaszewskiej za "zielone światło" i zaangażowanie w organizację oraz Pani Zofii Wiekierak i Pani Krystynie Downar za oddanie całego serca tej szlachetnej sprawie ! SERDECZNE DZIEKI !!!

     
 
Ryszardy-Kronika
 GÓRA

 
 
Copyright © R.Szczudłowski
2003 -
2024
Kraków