Home   Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki
 www.ryszardy.pl 

(1962 - 1967)
Ryszardy po 40 latach..   - spotkanie
    Nigdy nie powstała by ta strona internetowa, a losy życiowe wielu
Jerzy Mondrzyk Ryszard Wilk
muzyków, którzy przeszli przez poszczególne składy zespołu Ryszardy potoczyły by się zupełnie inaczej gdyby nie talent muzyczny Jurka Mondrzyka z Wiednia, który zainicjował całą, poźniejszą, muzyczną historię. Nigdy też nie pojawiły by się nagrania z repertuaru zespołu The Shadows, które w latach 60 grał także zespół Ryszardy, gdyby nie Ryszard Wilk z Ontario (  Pięciu z Nad Wisły ), który umożliwił i przekonał mnie - gitarzystę solowego tego zespołu - do wzięcia ponownie gitary do ręki oraz mobilizował do powstania tych nagrań. Dlatego tym dwóm Osobom, moim Przyjaciołom składam w tym miejscu wielkie podziękowania !

Rok 2006  03 listopad
 
    Nie spotkali się wszyscy ale jak na zdjęciu długo funkcjonujący skład - Jerzy Mondrzyk, Jerzy Szwejkowski, Ryszard Szczudłowski, Konrad Ratyński . Z okazji spotkania, a także głosów internautów, oraz za sprawą Bruce Welcha - (The Shadows), który poświęcił chwilę czasu dla nieistniejącego już zespołu, podczas Shadowmanii 2006 w Toronto, a w szczególności za sprawą Ryszarda Wilka z Toronto Shadows Club, który z "wilczą" przebiegłością realizował sobie znany zamysł - powstały nagrania.
 Ryszard Wilk i Bruce Welch (The Shadows)

     Przy tej okazji i w tym miejscu za pomoc w obróbce dźwięku bardzo dziękuję Romkowi Kapelanowi. Nagrania mają "ożywić" stronę wobec braku nagrań archiwalnych zespołu, zaginionych w kurzu galopującej historii, a także przypomnieć mają muzykę graną w klubach, na wieczorkach, często słyszaną w radiu. Dziś muzyka ta ugrzęzła w archiwach koneserów, a dla obecnego pokolenia została zupełnie zapomniana.

     Chcąc posłuchać tej melodyjnej, instrumentalnej muzyki - w dzisiejszym wykonaniu byłego gitarzysty solowego zespołu Ryszardy - kliknij na tytuł poniżej..
                                                                                                     1. Lilla Vacra Ana - comp. Roger Paulsson
  2. Atlantis
  3. Valla Bay
  4. Dream Of Glory
  5. The Golden Sea
  6. Secrets Of The Sea - comp. Roger Paulsson
  7. The Stranger
  8. Peace Pipe
  9. Wonderful Land
  10. Jessica
  11. The Golden Street
  12. Santa Ana
  13. Little Princess
  14. The Savage
  15. FBI
  15. FBI - stereo
  16. Shinding
  17. Theme For Young Lovers
  18. The Filleted Place
  19. The Blue Star
  20. Cosy
  21. Blue Day
  22. APACHE