http://www.ryszardy.pl   Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki

   CZARNE   KOTY

Aktualny adres strony http://www.ryszardy.pl to:
http://www.ryszardy.pl klik
      Zespół typowo gitarowy, grający w ZDK im. Lenina w latach 1963-1964. Założycielem zespołu był perkusista Wojciech Salamon a jego następcą na perkusji został multiinstrumentalista, wokalista Janusz Gajec.
     Początkowo grupa miała lokum w Myślenicach. Tam odbywały się próby, występy i imprezy z udziałem zespołu. Podczas wakacji (lipiec-sierpień 1964) zespół grał w restauracji "Pod Blachą" w Myślenicach. Po czasie kolejne lokum zespołu to ZDK w Krakowie - Nowej Hucie gdzie zaczęły się znaczące sukcesy. Zespołowi podczas koncertów towarzyszyli wokaliści estrady ZDK: Larysa Wdzięczkowska, Edward Strojny, Czesław Popielarczyk. Z konkursu wokalistów solistka pożniejszego zespołu Szwagry - Elżbieta Żakowicz.

      Zespół gitarowy - moim zdaniem - najlepszy w owym czasie w Krakowie i Nowej Hucie. Pod koniec istnienia zespół - jako jedyny w Krakowie - stosował efekt pogłosowy do gitary solowej i mikrofonów co znacznie uatrakcyjniało brzmienia instrumentalne. W składzie jak niżej istniał do jesieni 1963. Potem z zespołu odszedł Janusz Gajec, którego zastąpił Mieczysław Spyrczyński. W tym składzie grał jeszcze kilka miesięcy poźniej uległ rozwiązaniu.

 Skład zespołu:

gitara solo - Marek Jamrozy   + ses. Zygmunt Zieliński(Bobby)
gitara bas -   Mirosław Woźniak
gitara rytm - Leszek Fugiel
perkusja -      Janusz Gajec / Wiesław Szenborn ses. / Mieczysław Spyrczyński
keyb (Ionica) - ses.   Andrzej Zieliński

vocal - Elżbieta Żakowicz / Włodzimierz Gurgul


Kliknij aby powiększyć