Home    Indeks   Lata 60   Kronika   Galeria   Składy   Artykuły   Ciekawe   Dzięki   Księga   Linki
  www.ryszardy.pl 

   Bezimienni
      Zespół Bezimienni działał w latach 1964 - 1966.
Informacje o zespole powstały na podstawie wspomnień jego członków: założyciela Kazimierza Koźmy, Wiesława Szerli i jego ówczesnej dziewczyny Anny Matlach, obecnie Górnisiewicz.
     Pierwszy skład zespółu powstał przy Technikum i Zasadniczej Szkole Łączności w 1964 r. przy ul. Łobzowskiej w Krakowie i grał w Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.
     W programie zespołu byłu covery zespołów: The Shadows, The Beatles, The Rolling Stones, The Animals, The Ventures, The Byrds, jak również utwory zespołów: Czerwone Gitary, Czerwono-Czarni i Niebiesko-Czarni . Najczęściej wykonywane utwory to: Painted Black, I Can't Get No Satisfaction, Tell Me Why, The Last Time, The House Of The Rising Sun , a także popularne wtedy piosenki polskich zespołów big beatowych.
      Próby muzyczne odbywały się w prywatnym mieszkaniu jednego z członkoów zespołu przy ul. Józefa, a czasem w świetlicy przy Solwayu. Zespół brał udział w konkursach, zdobywając drugie miejsce w jednym z konkursów muzycznch. Najczęściej grał w "Szopie" na Rakowickiej, na Zarabiu w Myślenicach, w "Geologu", w "Pinokio , w remizach, świetlicach i klubach z okazji różnych uroczystości i wszędzie tam gdzie był zapraszany.
      Koniec działalności zespołu nastąpił w 1966 r., kiedy Kazimierz Koźma dostał kartę powołania do wojska, a inni członkowie rozpoczęli naukę na wyższych uczelniach. Po rozwiązaniu zespołu Wiesław Szerla kontynuował naukę na AGH, równocześnie chałturzył grając w kawiarni na górze Jubilata i różnych klubach studenckich. Zanim przystąpił do Bezimiennych grywał z Wiesławem Żakowiczem i Jurkiem Wójcikiem , który później grał - w zespole Zdrój Jana .
     Po ukończeniu studiów z powodów osobistych wyjechał do USA , gdzie mieszka do dziś. Kazimierz Koźma po ukończeniu służby wojskowej wrócił do Krakowa i znów powrócił do muzykowania, z którego uczynił swój zawód i sposób zarabiania na życie. Grywał w różnych lokalach w Krakowie takich jak: Cracovia, Francuski, Kaprys, Feniks.. Swoje muzykowanie zakończył niedawno, będąc już przed emeryturą. Mieszka w Krakowie na swoim ukochanym Kazimierzu.

     Serdeczne podziękowania dla naszego kolegi Andrzeja Bednarza , który przez ponad 50 lat przechowywał zdjęcia naszego zespołu i udostępnił je teraz.

Mat. Anna Górnisiewicz - Kraków lipiec 2017
  Skład zespołu 1964-1965  
gitara solowa -
gitara rytmiczna -
gitara basowa -
gitara akordowa -
perkusja -
Kazimierz Koźma
Andrzej Bednarz
Tadeusz Woltyniewicz
Wacław Arden
Zbigniew Górecki

  Skład zespołu 1965-1966  
gitara solowa, voc -
gitara rytmiczna, voc -
gitara basowa,harm.ustna voc -
pianino, organki, klawiotka, voc -
perkusja -
Kazimierz Koźma
Andrzej Bednarz
Wiesław Szerla
Włodzimierz Szerla
Ryszard Kerschner

Bezimienni 1964-1965

Klik na zdjęciu dla powiększenia
Rok 1966 - Kraków "Szopa" ul. Rakowicka" - na zdjęciu powyżej Wiesław Szerla

Poniżej: Anna Matlach - Górnisiewicz    i   Wiesław Szerla